Ancarado

Coursing

Coursing is very popular among my dogs. I started do it with my first afghan hound Justin and he was very good at it, he gain many coursing titles from trials in Czech Republic and also in abroad. There are only few show afghans in Europe, which runs so good. But coursing is not only for sighthounds. Non-sighthounds can also compete on trials, but not on international level as sighthounds. So ofcourse I wanted to try coursing also with other dogs. My standard poodle Bruno like it very very much. Sometimes he runs even better than my afghan .  

When I started with pomeranians, I was also curious, if they can also do coursing and what they will say on it. Ofcourse coursing is only for the bigger ones.  My overgrown pom George is perfect for it. And he liked it from the first training! Then I tried Tequila and she is even more wild than George and she never wants to stop running!

In autumn 2009 passed George and Tequila successfully coursing-licence exams!

_____________________________________________________________________________________________________________________

 Coursing je mezi našimi psy velmi oblíbený. Začala jsem ho dělat s mým prvním afgánským chrtem Justinem a dařilo se mu velmi dobře, vyběhal si mnoho coursingových titulů na závodech jak v Čechách tak i v zahraničí. Po celé Evropě je jen pár výstavních afgánů, kteří běhají tak dobře. Ale coursing není jen pro chrty. Nechrti mohou také závodit, jen ne na mezinárodní úrovni jako chrti. Takže jsem samozřejmě chtěla vyzkoušet coursing i s mými dalšími psy. Velký pudl Bruno coursing zbožňovalod začátku a běhá moc dobře, někdy je dokonce lepší i než můj afgán .

Když jsem začala s pomíky tak jsem také byla zvědavá co oni na to. Samozřejmě coursing není vhodný pro malinké typy pomíků. Takže můj přerostlý pomík George na to byl ideální tak jsem začala s ním, on je také můj nejstarší špic. No a George si běhání zamiloval od prvního tréninku! Tak jsem potom zkusila Tequilu a ta to prožívá ještě mnohem víc než George a nikdy v cíli nechápe, že už se jako doběhalo!

Na podzim 2009 George i Tequila úspěšně složili licenční zkoušky pro získání coursingové licence!

_____________________________________________________________________________________________________________________
 
Georges first training run! 6-months old George hunt the prey... 
         Georgík na svém prvním coursingovém tréninku 25.10. 2008 v Kralupech!                                       Šestiměsíční Georgík loví svou kořist!
 
"No, I don´t give you my prey!"                               Praise in finish. 
 Georgík hned pochopil smysl coursingu a své kořisti se nechce jen tak vzdát.                                 Závěrečná pochvala u střapečku.  
 
George´s second training on 28.03. 2009       George is older so he has now longer distance. 
               Druhý Georgíkovo trénink - 28.03. 2009 v Kralupech.                                           Téměř roční George už má nyní trať trošku delší.                                     
 
Eastern training 2009.         One year old George running!                     
                                  Velikonoční trénink v Kralupech.                                                                                                  Georgík tryskomyš.
 
Flying George!                    Hurry to the finish! 
                                             Letící George!                                                                                                               Honem do cíle!
 
 
TOPlist